Transport Zwierząt

Tuchlin Artur Transport Ltd

Świadczymy usługi transportowe w zakresie przewozu zwierząt.

Działamy zgodnie z Rozporządzeniem Rady numer 1/2005 w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań.

Specjalizujemy się w międzynarodowym przewozie zwierząt. Posiadamy certyfikat typu 2, co oznacza, że usługi przez nas świadczone dostosowane są do transportu zwierząt powyżej 8 h. Spełniamy wszelkie wymogi i normy w zakresie przewozu zwierząt, posiadamy licencję na przewóz zwierząt – numer licencji PL 225/3017/2020.

Wysyłając z nami swojego pupila, macie Państwo pewność że oddajecie go w najlepsze ręce – nasi kierowcy to osoby z doświadczniem, kochające zwierzęta, empatyczne, dbające o swych pasażerów podczas całej podróży.

Jesteśmy licencjonowanym przewoźnikiem typu 2 z licencją UE – PL 2213 2830/ GST 49364, oraz licencją UK – UK/DOVER/T2/00105567.

Kursujemy regularnie, dwa razy w tygodniu pomiędzy Polską a UK.

Obsługujemy także inne kraje europejskie tj. Niemcy, Holandia, Belgia, Francja i Dania.

Transport  jednym samochodem z punktu A do punktu B

Samochód, którym przewozimy zwierzęta ,to pojazd zatwierdzony przez Inspektorat Weterynarii. Oznacza to, że auto, którym podróżuje. Państwa pupil jest przystosowane do transportu zwierząt: posiada odpowiednią ilość wywietrzników i wentylatorów, po to aby była zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza, by podróżowało się komfortowo.

Nie ma konieczności posiadania własnego transportera. Dysponujemy różnej wielkości transporterami, które udostępniamy zwierzakom na czas podróży. Dobierane są one tak, by pasażerowi podróżowało się komfortowo. Zwracamy uwagę na wielkość zwierzaka, tak by podczas zmiany pozycji zwierzak mógł swobodnie wstać czy obrócić się. W pojeździe kolejność ich ustawienia również nie jest przypadkowa. Staramy się ulokować zwierzęta tak, by te, które się nie tolerują nie miały ze sobą kontaktu. Transportery po każdej podróży są dezynfekowane środkami dedykowanymi i bezpiecznymi dla zwierząt.

Istnieje możliwość przewozu zwierząt wraz z ich właścicielem. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mogą Państwo wyruszyć w podróż, zabierzemy Państwa zwierzę i zawieziemy pod wskazany adres. Stosujemy zasadę transportu zwierząt door to door. Oznacza to, że nie przekazujemy zwierząt innym firmom – pośrednikom. Państwa pupil od początku do końca podróżuje jednym samochodem, z tym samym opiekunem. Osoby opiekujące się zwierzętami podczas podróży to ludzie kochający zwierzęta, przeszkoleni do opieki podczas takich podróży i dbający o komfort zwierzęcia. Podczas całej podróży, co kilka godzin zatrzymujemy się, robimy przerwy. Wówczas nasi podopieczni są karmieni, pojeni, jest też czas na krótką zabawę i spacer.

Do takiej podróży psa, kota lub innego zwierzaka powinno się odpowiednio przygotować. Należy pamiętać, że pewne zabiegi trzeba wykonać odpowiednio wcześniej.

Przed podróżą warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Przekraczające granicę zwierzęta powinny posiadać książeczkę aktualnych szczepień oraz zaświadczenie od lekarza weterynarii o braku przeciwwskazań do takiej podróży.
  • Zwierzę powinno mieć mikroczip. Przy okazji warto dodać, że po wszczepieniu mikroczipu należy ponownie zaszczepić zwierzę przeciwko wściekliźnie.
  • Konieczny jest także paszport wystawiany przez lekarza weterynarii z opisem maści, rasy, numerem mikroczipu/tatuażu.
  • Gdy chcesz przewiezc szczeniaka to upewnij sie, ze szczepienie przeciw wściekliźnie zostalo wykonane po ukonczeniu przez niego 4 miesiaca zycia. W przeciwnym wypadku zwierze moze zostac zatrzymane na granicy z UK.
  • Twoj pupil moze przekroczyc granicę Wielkiej Brytanii dopiero po upływie 21 dni od daty szczepienia przeciwko wsciekliznie.
  • Psy przed podróżą do UK powinny przejść kurację przeciw tasiemcom. Odrobaczenie musi zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 24 godziny i nie później niż 120 godzin przed planowanym przyjazdem do UK.
  • Upewnij sie, ze wszystkie niezbedne zabiegi weterynaryjne maja potwierdzenie w paszporcie zwierzecia – daty, naklejki z nazwa leku/uzytej szczepionki i podpis wraz z pieczatka lekarza. 
  • Do Wielkiej Brytanii nie mogą podróżować niektóre rasy psów – jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. 

Przyjmujemy także zlecenia na przeprowadzki międzynarodowe.

Oprócz przewozu pasażerów, ich zwierząt i bagaży świadczymy także kompleksowe usługi w zakresie przeprowadzek, door to door.

Dzięki samochodom wyposażonym we wszelkie zabezpieczenia: gąbki, pasy itp. podróż Twojego mienia jest bezpieczna i komfortowa.